Kineziológia
Mi a kineziológia?
A kineziológia a nyugati és a keleti orvostudomány tudását ötvöző, holisztikus (az emberre test-lélek-szellem egységeként tekintő) stresszoldó és személyiségfejlesztő módszer. Célja a test, a lélek és a szellem egyensúlyának és egységének megteremtése.
Minden kineziológiai módszer izomteszteléssel dolgozik, amelynek alapja az agy és az izmok közötti kapcsolat. Az izomtesztelés során enyhe nyomást gyakorolunk a tesztelt személy kinyújtott alkarjára, és az izomtónus változásának segítségével azonosítjuk a fennálló energetikai vagy érzelmi blokkokat és a feloldásukhoz szükséges korrekciókat. A kineziológia a test energetikai egyensúlyának helyreállításával, a jelenbeli és múltbeli érzelmi stressz oldásával aktivizálja a test öngyógyító mechanizmusait és segíti képességeink kibontakoztatását.
Touch For Health (Gyógyító érintés) kineziológiai rendszerben az izmok a kínai akupunktúra energiacsatornáihoz vannak hozzárendelve. Az izmok tesztelésével feltérképezhető a meridiánok és így az egész test energetikai állapota, az energetikai blokkok, majd az akupunktúrás pontok, a neurovaszkuláris pontok és a neurolimfatikus területek kezelésével helyreállítható az energetikai egyensúly, javítható a belső szervek működése.
A kineziológia One Brain (Egységes agy) ágának célja elsősorban az érzelmi stresszoldás. A módszer segítségével feltárhatók azok a múltbeli események, amelyek egymásra épülve létrehozták az adott jelenbeli problémát, és meghatározott korrekciós technikákkal feloldhatók a hozzájuk kapcsolódó negatív érzelmi stressz. A módszer feltárja a múltban eltárolt negatív érzelmeket, hogy ne azok alapján döntsünk a jelenben, ne emlékek, rossz beidegződések vezéreljék cselekedeteinket, hanem szabadon, tudatosan válasszunk, és ezáltal kihasználjuk a bennünk rejlő képességeinket.
Az edukineziológia (Brain Gym) célja a tanulási képességek, a problémamegoldó gondolkodás fejlesztése, az ezekhez kapcsolódó blokkok oldása speciális mozgás és energetikai gyakorlatok segítéségével. Fontos a test és az agy különböző dimenzióinak összehangolása (lateralitás/kommunikáció, központosítás/szervezés, fókusz/megértés), a látás és hallás energetikai kiegyensúlyozása.
Mi történik egy kineziológiai oldáson?
Az első alkalom általában 2-2,5 óra, a további alkalmak 1,5-2 órát vesznek igénybe.
Az oldás kezdetén beszélgetés és izomtesztelés segítségével meghatározzuk az elérendő célokat, majd megkeressük és tudatosítjuk, hogy honnan ered a probléma. Az izomtesztelés segítségével felderítjük az adott probléma tudatalatti szinten lévő, valódi okát, majd sok száz korrekció közül kiválasztjuk, hogy melyikre van szükség a stressz oldásához. Ezek egyszerű mozgásos gyakorlatok, szemmozgások, akupresszúrás pontok érintése, légző- és vizualizációs gyakorlatok, eszenciák, stb. Az oldást követően otthon végzendő gyakorlatok erősítik meg annak hatását.
Hány alkalomra van szükség? Mennyi időt vesz igénybe a változás?
Ez teljesen egyéni. Egy problémán általában 1-3 alkalommal szükséges dolgozni, amelyek között 3-5 hét telik el, de ritkán előfordulhat, hogy több alkalomra van szükség. Ez elsősorban az egyén döntésén múlik. Függ attól, hogy mennyire szeretne változni és vállalja a felelősséget a változásért, és attól is, hogy mennyi ideje áll fenn a probléma. A kineziológia azok lépéseit tudja megkönnyíteni, akik szeretnének és hajlandók is változtatni a lelki beállítottságukon, a viselkedésmintáikon, az életmódjukon, és így az életükön is.
Bővebben a One Brain kineziológiai módszerről szóló sorozatunkban olvashat.
Bővebben a One Brain kineziológiai módszerről szóló sorozatunkban olvashat.